PLAKATOWANIE W PIGUŁCE
Gdzie można rozklejać plakaty?
W urzędach miast i gmin dostępne są listy słupów i tablic ogłoszeniowych, na których możliwe jest legalne rozwieszaanie plakatów. Plakatowanie w innych miejscach – zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz wymaga zgody właściciela nośnika, budynku, lokalu, w innym przypadku jest nielegalne i wiąże się z odpowiedzialnością karną.
Plakatowanie nośników ogólnodostępnych
Słupy i tablice ogłoszeniowe przeznaczone do publicznego plakatowania są własnością gminy, na terenie której stoją. Rozklejanie plakatów na tych nośnikach jest dostępne dla wszystkich. W praktyce oznacza to, że każdy może nakleić plakat na danym nośniku. Nie ma zatem pewności, że ekspozycja plakatu zostanie utrzymana (plakat może zostać zaklejony).
Plakatowanie nośników monitorowanych
Monitorowane słupy i tablice ogłoszeniowe są własnością prywatną - plakatowanie na nośnikach monitorowanych możliwe jest wyłącznie po uzgodnieniu tego faktu z właścicielem. Rozwieszanie plakatów na nośnikach monitorowanych daje klientowi gwarancję utrzymania ekspozycij plakatu przez cały czas trwania kampanii.
Cennik plakatowania
Ceny plakatowania uzależnione są od:
- rozmiaru i ilości plakatów,
- rozdzaju, ilości i lokalizacji nośników,/li>
- czasu trwania kampanii.
Jak zaplanować plakatowanie?
Plakatowanie należy rozpocząć kilka tygodni od rozpoczęcia promowanego wydarzenia. Planując rozwieszanie plakatów należy z wyprzedzeniem zarezerwować nośniki, tak aby uniknąć sytuacji, w której miejsca na słupach i tablicach będa już zajęte. Klejenie plakatów należy rozpocząć minimum 2 tygodnie przed wydarzeniem. Warto połączyć plakatowanie nośników monitorowanych z dodatkowym plakatowaniem miejsc ogólnodostępnych.